“Ціна на мінеральні добрива внесе свої корективи”, – заступник директора Гнідавського цукрового заводу

Весна для аграріїв — дійсно “гаряча” пора. Кожен етап роботи повинен бути відпрацьованим на всі , щоб в період збирання отримати гідні врожаї.

Цьогорічні повені внесли свої корективи у початок сезону посівів. Ще однією проблемою для аграріїв стала на мінеральні добрива. Причин цьому кілька. По-перше, вітчизняні виробництва повністю націлені на тамування потреб українського АПК. По-друге, через війну аграрії не змогли завчасно придбати сировину через ризики.

“Ті, хто працюють в режимі правильності сівозмін, має розвинуте тваринництво, де може використовувати органіку перебуває не в такій критичній ситуації з мінеральними добривами. Однак таких господарств не більше 20 відсотків, решта ж у собівартість вирощеної продукції змушені будуть враховувати високу ціну мінеральних добрив. Адже обманути рослину не можна: не забезпечиш живлення — не отримаєш урожай. Безумовно це відобразиться і на якості вирощеної продукції, зокрема і цукрового буряка”, – розповідає заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

Попри все колектив Гнідавського цукрового заводу вже на 85 відсотків підготував свої виробничі потужності до початку нового сезону і запевняють, що виконають свої зобов’язання перед сільгосвиробниками партнерами.

“Буряк гарна культура, просто його відвикли вирощувати, але рентабельність для господарств є велика, вона не може навіть порівнюватися з зерновими”, – каже директор Гнідавського цукрового заводу Василь Муха.