За добривом під посівну на Гнідавський цукровий завод

Мелясна барда – це залишок від переробки цукрових буряків. Сільгосппідприємства використовують це органічне добриво для підживлення ґрунтів. Чим вигідна співпраця Гнідавського цукрового заводу і фермерів?

Спеціалісти переконують, що 10 тонн мелясної барди можуть замінити чотири мішки селітри, а беручи до уваги сьогоднішні ціни на добрива – це дуже вигідна пропозиція, тим більше, що мелясна барда є органічним добривом.

«Ми продовжуємо реалізовувати мелясну барду для провідних сільгосппідприємств Волині. Сьогодні досить велика зацікавленість цим органічним добривом, тим більше, що ціни для оптовиків досить низькі. Барда вже довела свою ефективність, а сільгосппідприємства купують необхідне обладнання для внесення цього добрива», – розповів заступник директора з питань сировини Олександр Нікішин.

Мелясна барда пройшла всі необхідні експертизи вітчизняних та закордонних лабораторій, оцінивши вміст мінеральних добрив провідні спеціалісти рекомендували використовувати цей продукт для підживлення сільгоспземель.Проект із реалізації був успішно втілений Гнідавським цукровим заводом: укладені відповідні договори на безперебійне постачання сільськогосподарським підприємствам таким як: «Вілія», «Перемога», «Баїв-Україна», «Хавест-Агро» і ін.

Цьогоріч ціна на добрива побила всі рекорди, а спеціалісти прогнозують зниження урожайності, адже не всі зможуть купувати селітру чи інші добрива за такими цінами. І тут на допомогу волинським підприємствам-сільгоспвиробникам стало внесення мелясної барди.

До слова, на сьогодні 100 кілограм селітри коштує 2700 гривень, амофос – 3500 гривень, хлористий калій – 1900 гривень. Всі ці добрива необхідно вносити для нормального врожаю, а крім цього органіка та мікроелементи. Все це є у мелясній барді, яка ще кілька років тому була продуктом переробки, а нині є цінним органічним добривом

Сьогодні на Гнідавському цукровому заводі немає залишку мелясної барди, а підприємства-сільгосвиробники шикуються у чергу, аби отримати цінне органічне добриво. Для зручності сільгоспвиробників на підприємстві видають добриво цілодобово.