Мелясна барда із Гнідавського цукрового заводу довела свою результативність

Мінеральні добрива завжди були і нині залишаються для багатьох господарств досить важливою складовою забезпечення високоефективного аграрного виробництва. Тому від стану справ на ринку і його кон’юнктури залежать перспективи розвитку агробізнесу.

Разом з тим ціни на добрива зростають з року в рік, а на Гнідавському цукровому заводі пропонують альтернативу дороговизні.

Відходи цукрових заводів знайшли своє застосування і активно переробляються на провідних європейських підприємствах, аналогом яких в Україні є біоетанольний завод, що побудований та успішно працює у Луцьку. Сьогодні на Гнідавському цукровому заводі припинили експорт меляси за кордон і успішно реалізовують на новоствореному підприємстві у підсумку отримуючи біоетанол та мелясну барду, що до недавнього часу була приводом для дискусій.

Нещодавно на замовлення підприємства було проведено дослідження, відповідно до якого після внесення мелясної барди та відбору зразків ґрунту лабораторні аналізи показали накопичення у ґрунті цінних мінеральних добрив: азоту, фосфору, калію органіки і цінних мікроелементів та сприянню розкислення ґрунтів.

За результатами дослідження на 1 га площі у травні цього року було внесено близько 150 тонн барди, а вже у вересні, згідно результатів досліджень ґрунту, було отримано збагачення азотом, фосфором, калієм. При кислотності до внесення барди 6.35 ґрунту і барди 5.13 було отримано по аналізу рн 7.51

Як пояснив мікробіолог, що органічна кислотність мелясної барди, яка розкладається за 10-12 днів після внесення, вступає в дію кацій (КаО), який міститься в барді із розрахунку 5-7 кілограм на тону, що в сукупності і дає позитивний результат.

«Ми продовжуємо реалізовувати мелясну барду для провідних сільгосппідприємств Волині. Сьогодні досить велика зацікавленість цим органічним добривом, тим більше, що ціни для оптовиків досить низькі. Барда вже довела свою ефективність, а сільгосппідприємства дивляться в далеку перспективу і купують необхідне обладнання для внесення мелясної барди», – розповів заступник директора з питань сировини Олександр Нікішин.