Комісія Волиньради шукатиме причини смороду у Луцьку

Вчора у малому залі Волинської обласної ради відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, де розглядалось питання поширення неприємних запахів в місті Луцьку. На засідання були запрошені представники екологічних служб та Гнідавського цукрового заводу.  Для інформування з єдиного питання щодо   якості атмосферного повітря у місті Луцьку запросили понад 5 доповідачів з різних служб.

Читайте також: «Не перекладайте відповідальність і перевірте очисні споруди в Липлянах»

Керівник державної екологічної інспекції у Волинській області вважає, що Луцькою міською радою не належно забезпечені заходи з охорони навколишнього середовища.

«Сморід – це наслідок господарської бездіяльності і я переконаний, щ не лише БіоПек є причиною неприємних запахів, а ц очисні споруди в Липлянах та багато інших факторів, але там ніякого моніторингу не проводиться. Треба не засідати в міській раді, а виїжджати на територію де є запахи. Скарги є на спиртогорілчаний комбінат, зливи в районі Мамсурова, екприємні рибні запахи. Моніторинг показує, що є запахи від каналізаційно-насосних станцій, яких у місті 12», – наголосив посадовець.

Цікавився чи досліджували інші джерела смороду і голова постійної комісії Василь Столяр.

«Не треба демагогії, треба реальні справи, сьогодні я запитую: куди дівають свої відходи ковбасники, чи є в них договори на зливи, в приватному секторі біля кожного будинку вигрібна яма, де вони все це дівають», – цікавився посадовець.

Директор Гнідавського цукрового заводу Ростислав Новосад наголосив, що поля фільтрації не є основним джерелом смороду, що шириться містом, однак вони регулярно проводять роботу з дегазації, щоб повністю унеможливити поширення будь-яких запахів.

«Ми відкриті, запрошую всіх на поля фільтрації, де ви зможете переконатися, що це не того роду запах. За три роки міська влада ні разу не звернулася до нас з цією проблемою, чужмо лише огульні звинувачення. Ми готові надати документи, які засвідчують, що ми не перевищили гранично допустимих норм», – зауважив Ростислав Новосад.

За результатами засідання депутати вирішили створити робочу групу, до якої увійдуть члени   комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів та представники
екологічних служб. Найближчим часом робоча група побуває на Гнідавському цукровому заводі.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook