На Гнідавському цукровому заводі показали куди дівають мелясну барду

Найбільші сільськогосподарські підприємства Волині  вносять на свої угіддя –мелясну барду, що є вторинним продуктом переробки на біоетанольному заводі і водночас цінним органічним добривом.

Читайте також: “Ми пообіцяли не скидати барду на поля фільтрації і дотримали слова”

Про це нам повідомив заступник голови правління Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин. Посадовець повідомив, що вищезгадане підприємство не виробляє стільки барди, скільки її потребують фермери.

Нині на підприємстві збудований буферний резервуар об’ємом у 10 тисяч тонн повністю закритий. На сьогоднішній день він майже пустий. Сьогодні вже йде мова про те, що органічного добрива із Гнідавського цукрового заводу може всім і не вистачити.

Приміром на сільськогосподарському підприємстві «Хавест-агро» вже закупили спеціальну техніку для вивезення і внесення барди на поля на суму більше 150 тисяч євро. 

Біля збудованого резервуару облаштовані спеціальні станції наливу, де один автомобіль заправляється не більше 10 хвилин.

«Все це обліковується і згідно накладних можна подивитися скільки барди отримали і скільки вивезено», – запевнив Нікішин.

Прес-служба Гнідавського цукрового заводу