“Ми пообіцяли не скидати барду на поля фільтрації і дотримали слова”

Смородом у Луцьку вже нікого не здивуєш. І вдень, і вечірньої пори місто раптово «накриває» хвиля тяжкого неприємного запаху, та скарг – усе менше й менше. Лучани знизують плечима і уже за звичкою кивають в бік Гнідавського цукрового заводу: мовляв, вітер подув від фільтраційних полів.

Читайте також: На полях фільтрації Гнідавського цукрового заводу розпочався моніторинг

Ще починаючи з літа 2017 року місто надійно обросло чутками про сморід. Уже ніхто й не говорить про те, що у Луцьку нестерпно почало смердіти ще влітку 2016-го (більш як за півроку до початку роботи біоетанольного заводу!), що спеціалісти офіційно підтвердили, що сморід поширюється не від Гнідавського цукрового заводу, що причину смороду ніхто не шукав і не збирається шукати, що легше просто знайти «крайнього» і перекласти відповідальність з «хворої голови на здорову». І не задаються питаннями, чому в пресі не чути коментарів спеціалістів і науковців, натомість про сморід говорять лише чиновники мерії і «громадські активісти».

Самі ж фахівці заявляють: Луцьком «гуляють» чутки, неточна інформація і навіть відверта брехня, пов’язана з роботою заводу. Простіше кажучи – міфи.

Буквально вчора частину міста знову накрило смородом, тож ми не відрадно виїхали на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу, однак подібного запаху там не було. То ж що ж дошкуляє лучанам? Доведеться розбиратися. З цією метою Гнідавським заводом було ініційовано створення ініціативної групи по визначенню джерел смороду.

«Ще у 2017 році ми взяли на себе зобов’язання і пообіцяли що ні краплі мелясної барди не буде скинуто на поля фільтрації, свого слова ми дотримали і готові підтвердити наші слова відповідними документами», – розповідає керівник Гнідавського цукрового заводу Ростислав Новосад.

Посадовець каже, що вони будуть вже звернулися до громадських активістів, а також з офіційні листи будуть направлені на органи державної влади з пропозицією створити спільну робочу групу для визначення причин смороду.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook