На Гнідавському цукровому заводі виробляють добриво для розкислення ґрунтів

Ще у 2018 році на Гнідавському цукровому заводі були встановлені фільтр-преси, які відживають дефекаційний осад, а в підсумку виробляють цінне органічне добриво для сільськогосподарських підприємств.

«Минулого року ми вже мали 45-50 тисяч дефекаційного осаду, цьогоріч продовжимо роботу.  Це ті самі вапняки, де кальцію буде на рівні 90 відсотків, що неабияк потрібно для вапнування ґрунтів нашими партнерами сільгоспвиробниками», – розповідає заступник керівника підприємства Олександр Нікішин.

Читайте також: «Біо Пек»: історія упіху першого луцького заводу, який почав заробляти на своїх відходах

На Гнідавському цукровому заводі переконують, що реалізовуватимуть для підприємств-партнерів, щоб підтримати їх в отриманні хороших врожаїв, адже саме вапнування грунтів сприяє їх розкисленню та необхідному засвоєнню мінеральних добрив.

Довідково: Вапнування — метод хімічної меліорації кислих ґрунтів, що полягає у внесенні в них вапняних добрив: кальцитудоломітувапняку, відходів цукрового виробництва, гашеного вапна тощо. Ефект вапнування ґрунтується на заміщенні в ґрунтово-поглинаючому комплексі іонів водню і алюмінію на наявний в добриві кальцій або магній.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook