Ціни на добрива зростають: на Гнідавському цукровому заводі пропонують альтернативу

Мінеральні добрива завжди були і нині залишаються для багатьох господарств досить важливою складовою забезпечення високоефективного аграрного виробництва. Тому від стану справ на ринку і його кон’юнктури залежать перспективи розвитку агробізнесу.

Читайте також: За добривом під посівну на Гнідавський цукровий завод

У сучасному аграрному виробництві останніми роками зберігається стійка тенденція збільшення попиту на використання різних видів мінеральних добрив.

Зумовлений він декількома причинами. Насамперед міндобрива залишаються важливим фактором інтенсифікації виробництва, збереження балансу поживних речовин і родючості ґрунту та підвищення показників рівня урожайності сільськогосподарських культур для збільшення загальної дохідності ведення бізнесу.

З іншого боку, мінеральні добрива є одним із найбільш доступних видів ресурсів для суттєвого підвищення продуктивності віддачі аграрного потенціалу сільського господарства за порівняно невеликий проміжок часу.

Разом з тим ціни на добрива зростають з року в рік, а на Гнідавському цукровому заводі пропонують альтернативу дороговизні.

Відходи цукрових заводів знайшли своє застосування і активно переробляються на провідних європейських підприємствах, аналогом яких в Україні є біоетанольний завод, що побудований та успішно працює у Луцьку. Сьогодні на Гнідавському цукровому заводіприпинили експорт меляси за кордон і успішно реалізовують на новоствореному підприємстві у підсумку отримуючи біоетанол тамелясну барду, що до недавнього часу була приводом для дискусій.

Мелясна барда пройшла всі необхідні експертизи вітчизняних та закордонних лабораторій, оцінивши вміст мінеральних добрив провідні спеціалісти рекомендували використовувати цей продукт для підживлення сільгоспземель.Проект із реалізації був успішно втілений Гнідавським цукровим заводом: побудований перехідний буфер, укладені відповідні договори на безперебійне постачання сільськогосподарським підприємствам.

Закордонні спеціалісти у галузі сільського господарства втілюють таку практику вже протягом багатьох років. Сьогодні Гнідавський цукровий завод реалізовує мелясну барду по 1 гривні за тонну, хоча за дослідженнями вмісту мінеральних добрив тонна такого продукту повинна коштувати не менше 560 гривень.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook