Ціна на цукор не задовольняє аграріїв

Ціна на цукор не задовольняє аграріїв, тому вони намагаються здешевити вирощування цукрових буряків. Для цього впроваджують нові технології, які покращують врожайність, водночас, скорочуючи площі під посівом солодних коренів.

Читайте також: Гнідавський цукровий завод увів в експлуатацію німецькі фільтр-преса

Для прикладу в приватному сільськогосподарському підприємстві Городище, що в Луцькому районі, колись із півтори тисячі гектарів збирали 20 тисяч тонн буряків, а цього року з 500 гектарів зберуть понад 35 тисяч.

«Відпрацювали нові технології, а наші спеціалісти навчилися вирощувати цукровий буряк, закупили необхідну техніку як для обробітку так і для посіву», – розповідає директор СГПП «Городище» Анатолій Никонюк.

Зробити дешевшим вирощування цукрових буряків повність не вдасться, адже частку собівартості становлять ціна на пальне та мінеральні добрива, які постійно ростуть в ціні. Попри бажання аграріїв та й виробників ціна на цукор для споживачів поки не збільшуватиметься, у цьому запевнили в департаменті агропромислового розвитку.

«Немає підстав для здорожчання цукру, звичайно може балансувати, коли йде масовий продаж цукру переробниками, то ціни знижуються, а в подальшому вони можуть підніматися», – запевняє директор департаменту Волинської ОДА Юрій Горбенко.

Нині три волинських заводи за сезон виробляють майже 140 тисяч тон цукру, коли для області потрібно не більше 50 тисяч.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook