Жом із Гнідавського цукрового заводу можна буде зберігати два роки

На Гнідавському цукровому заводі жомопреси фірми «Babbini» успішно введено в експлутацію.  Обладнання призначено для віджиму жому після дифузії. Раніше на підприємстві виробляли жом, який мав всього 13% сухих речовин, а відповідно об’єм води в ньому був достатньо високий. Такий жом мав здатність дуже швидко окислятися, що створювало неабиякі проблеми для підприємства, бо його потрібно було швидко реалізувати.

Читайте також: Гнідавський екзот

Встановивши фільтрпреса для жому підприємству вдалося досягнути очікуваного результату і збільшити кількість сухих речовин у жомі до 25%. В такому виді у жомі сповільнений процес окислення і якщо його правильно запакувати (в силос, рукави чи тюки) без зайвого надходження повітря, то відповідно його можна зберігати до двох років.

«Це неабияка вигода як для підприємства, де жом перестане бути проблемою, так і для фермера, який купивши жом може зберігати його від осені до весни і навіть більше, не переймаючись за його якість», – наголошує заступник голови правління з питань інвестицій Гнідавського цукрового заводу Гліб Галькевич.

Також нові встановлені преси мають неабиякий вплив на енергетичну ефективність, за рахунок скорочення часу дифузії. Це знову ж таки зменшить кількість нецукрів, які доводиться пропускати через весь процес  переробки, а співвідношення цукрів до нецукрів істотно збільшиться.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook