Хід конем: замість селітри – дефекаційна суміш із Гнідавського цукрового заводу

10 тонн «дефекаційної суміші», що є результатом переробки цукрових буряків заміняє 100 кілограм селітри, діамофоси, калійних добрив, а також тут присутні такі мінеральні добрива як кальцій, магній, цинк, мідь, марганець – все що необхідно культурам для нормальної врожайності.

Про це повідомив заступник директора Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

Читайте також: На Гнідавському цукровому заводі розповіли, як «народжується» цукор і що таке «дефекат»

Великі сільськогосподарські підприємства вже закупили розкидачі для «дефекаційної суміші» й активно  вносять добриво на свої поля. На Гнідаському цукровому заводі переконують, що  із внесенням цього добрива піднімається родючість, у тому числі й цукрового буряка.

Довідково. Щорічно на цукрових заводах накопичується до 8-12%, від кількості переробленої сировини, дефекаційної грязі-дефекату. З агрономічної точки зору, дефекат — це місцеве добриво, яке здатне поліпшувати фізикохімічний стан грунтів, що мають підвищену кислотність, є хорошим меліорантом, що утримує в одній тонні біля 400-500 кг СаО. У зв’язку з цим проведені дослідження хімічного складу, термічних властивостей самого дефекату і біологічної активності сумішей на його основі з домішками фосфатної кислоти і природного розчину бішофіту.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook