На Гнідавському цукровому заводі розповіли, як «народжується» цукор і що таке «дефекат»

При переробці цукровий буряків, перш ніж вони потрапляють у завод  проходить процес миття та санації: обмивається земля, корінці, залишки гички, що і утворює так звану «дефекаційну суміш», яка і потрапляє на поля фільтрації.

Про це розповів заступник директора Гнідавського цукрового заводу з питань сировини Олександр Нікішин.

Сам же цукровий буряк перерізається на стружку, звідки забирається головний компонент – сік. Сама стружка віджимається і йде у жомові ями. Сік проходить процес фільтрації, змішується з вапняковим молочком утворюючи дефекаційний осад. Ось цей дефекаційний осад, який теж потрапляє на поля фільтрації, де проходить процес мінералізації. Очищений сік проходить декілька стадій варіння в результаті чого і утворюється цукор.

Ця «дефекаційна суміш» має дуже велику цінність для землеробства, оскільки там є наявність чи не всіх мінеральних добрив, що сприяють і розкисленню ґрунтів.

Читайте також: На Гнідавському цукровому заводі розпочали ревізію посівів цукрового буряка

Сьогодні сільгосппідприємства забирають «дефекаційну суміш» у Гнідавського цукрового заводу для підживлення своїх сільгоспугідь, адже розуміють величезну цінність цього органічного добрива. Для прикладу сільгосппідприємство «Вілія» вивозить 2000 тон цієї суміші за добу, не «пасуть задніх» і інші сільгосппідприємства, адже ціна мінеральних добрив на ринку невпинно зростає.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook