Чим вигідна співпраця цукрового заводу і фермерів? ВІДЕО

Мелясна барда – це залишок від переробки цукрових буряків. Сільгосппідприємства використовують це органічне добриво для підживлення ґрунтів. Чим вигідна співпраця цукрового заводу і фермерів?

Читайте також: Мелясна барда як цінне органічне добриво виходить на якісно новий рівень

Спеціалісти переконують, що 10 тонн мелясної барди можуть замінити чотири мішки селітри, а беручи до уваги сьогоднішні ціни на добрива – це дуже вигідна пропозиція, тим більше, що мелясна барда є органічним добривом.

Щодня Гнідавський цукровий завод реалізовує понад 300 тонн барди для сільськогосподарських підприємств Волині та сусідніх областей, каже заступник голови правління Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин.

На підприємстві вже розгарчалося встановлення спеціальних пресів для жому, які із дефекаційного осаду нового врожаю вироблятимуть органічне добриво для вапнування грунтів.

Вапнування ґрунтів допомагає засвоєнню мінеральних добрив.

«Не використовувати цей ресурс в сьогоднішніх умовах – це просто злочин. Сьогодні вапнування потребують кислі ґрунти, що розташовані в північній частині області», – запевняє директор Волинського «Інституту охорони ґрунтів» Микола Зінчук.

У Волинській філії «Інституту охорони ґрунтів» проводилося агрохімічне обстеження та паспортизація земель сільськогосподарського призначення після поливання полів мелясною бардою, яке підтвердило позитивні результати.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook