Біогаз та біоетанол — «альтернативний» заробіток цукрової галузі

Працюючи у цукровій галузі можна отримати додаткові прибутки. Так, в Україні, як і в світі популярності набирає виробництво біоенергії.

«Для виробництва біоенергії в Україні використовується близько 11% біомаси. Щодо жому цукрового буряка, це всього 4% від можливого потенціалу», — прокоментував Олександр Ніколаєнко, керівник відділу залучення інвестицій у сталий розвиток, ЄБРР.

Читайте також: Sugar World 2018: вектори розвитку цукрової галузі

Він наголосив, що Європейський банк з реконструкції та розвитку не лише дає можливість виробниками залучати гранти для впровадження технологій виробництва біоенергії, а також надає підтримку уряду з удосконалення законодавчої бази.

Практичним досвідом з виробництва поділився очільник ТОВ «Біопек» Юрій Проник.

«Біоетанол дуже потрібен Україні. Його переваги, насамперед, — покращення економіки й екології, а не лише додавання до бензину», — наголосив він.

Для виробництва біоетанолу використовують супутні продукти цукроваріння (меляса, зелена патока та дифузійний сік), ПАТ «Гнідавський цукровий завод», з яким спільно реалізують проект.

Фасування — своєрідна диверсифікація цукрового бізнесу. Про переваги та перспективи розповіла Інна Власюк, гендиректор ТОВ «Західна цукрова група».

«Цей напрямок варто аналізувати, оскільки ринок, як і світ, змінюється. Споживачі вимагають все якіснішого та безпечнішого продукту. Сьогодні й держава підвищує вимоги до продукції на полицях магазину, до її фасування, так само й промислові виробники не залишаються осторонь — покращують свою якість», — зазначила вона.

Читайте наші новини на сторінці у Facebook