Найбільші сільськогосподарські підприємства підживлюють свої поля мелясною бардою

Найбільші сільськогосподарські підприємства Волині продовжують готуватися до весняно-польових робіт та вносять на свої угіддя – мелясну барду, що є вторинним продуктом переробки на біоетанольному заводі і водночас цінним органічним добривом.

Про це нам повідомив заступник голови правління Гнідавського цукрового заводу Олександр Нікішин. Посадовець повідомив, що вищезгадане підприємство не виробляє стільки барди, скільки її потребують фермери.

Читайте також: Офіційно: мелясна барда не скидається і не скидатиметься на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу

«Для прикладу, станом на вчора в нас вивезли мелясної барди більше 300 тонн. Це такі потужні сільськогосподарські підприємства як «Баїв» – 64 тонни, «Гірса» – 120 тонн, та «Хавест-агро» – 134 тонни», – повідомив Олександр Нікішин.

Нині на підприємстві збудований буферний резервуар об’ємом у 10 тисяч тонн повністю закритий. На сьогоднішній день він майже пустий. Сьогодні вже йде мова про те, що органічного добрива із Гнідавського цукрового заводу може всім і не вистачити.

Приміром на сільськогосподарському підприємстві «Хавест-агро» вже закупили спеціальну техніку для вивезення і внесення барди на поля на суму більше 150 тисяч євро. Згідно укладеного договору тільки «Хавест-агро» хоче отримувати 300 тонн на добу.

Біля збудованого резервуару облаштовані спеціальні станції наливу, де один автомобіль заправляється не більше 10 хвилин.

«Все це обліковується і згідно накладних можна подивитися скільки барди отримали і скільки вивезено», – запевнив Нікішин.

Однак на підприємстві переконують що рішення із вивезенням барди тимчасове, адже у перспективі будівництво замкнутого циклу переробки.

Прес-служба Гнідавського цукрового заводу

Читайте наші новини на сторінці у Facebook