Офіційно: мелясна барда не скидається і не скидатиметься на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу

Питання смороду не полишає Луцьк і досі. Спеціалісти говорять про декілька причин цього запаху, чиновники продовжують шукати шляхи їх вирішення, однак, це не питання одного дня, адже потрібні чималі кошти та відповідна проектно-кошторисна документація.

Днями у ЗМІ з’явилась інформація про те, що нібито коли відновить свою роботу біоетанольний завод, то сморід знову почне ширитися містом. Аби з’ясувати у чому тут справа, за коментарем ми звернулися до керівника ТОВ «Біопаливоно-енергетична компанія» Юрія Проника.

Виявляється, що біоетанольний завод  відновив свою роботу ще у вересні минулого року, однак за цей період жодної краплі мелясної барди не було скинуто на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу.

«Вся мелясна барда сьогодні переправляється на буферний резервуар, де проводиться відвантаження аграрним підприємствам відповідно до укладених угод. В період січня-лютого підприємство не працювало адже проводились профілактичні ремонтні роботи з підготовки до його запуску у весняний період.

Читайте також: Фермери використовують відходи біоетанольного заводу як добриво

На сьогоднішній завод працює, сільгосппідприємства вже стають в чергу за мелясною бардою, тому проблем з реалізацією чи утилізацією немає», – розповів директор ТОВ «БіоПек» Юрій Проник.

Сьогодні  на території заводу ми мали можливість дійсно побачити величезний резервуар для мелясної барди. На підприємстві кажуть, що рішення із резервуаром тимчасове, адже у перспективі будівництво біогазового котла, що дозволить зробити виробництво біоетанолу безвідходним.

Прес-служба Гнідавського цукрового заводу

Читайте наші новини на сторінці у Facebook