«Хавест-агро»: тут знають як працювати на землі (Новини партнерів)

Сьогодні, коли сільське господарство переживає не найкращі часи, у нас на Україні є сільгосппідприємства, які з впевненістю дивляться у майбутнє і навіть переконані, що працювати в Україні стане краще.

На порозі нас зустрічає власник – німець Маркус Шютте, я вітаюся: Guten Tag, на що у відповідь чую щире, українське: Добрий день. Забігаючи наперед скажу, що розмовляти українською у Маркуса, корінного німця, потрібно повчитися нашим політикам та чиновникам.

Перед нами — ТОВ «Хавест-Агро», яке веде свій відлік з 2004 року. Саме тоді німець Маркус Шютте приїхав в Україну і продовжив справу свого батька вже на наших землях. Тоді, за словами чоловіка, земель пустувало чимало, а Україна була в пошуках інвесторів, тому він і не випустив такої можливості. Завезли німецьку техніку б/в та взяли в обробіток 340 га.

Читайте також: Попри складну економічну ситуацію селяни не нестимуть збитки

Народився Маркус у сім’ї фермерів, тому працював на землі із самого дитинства. Однак, чоловік переконує, що цю роботу потрібно любити, бо інакше нічого не вийде. Працівники підприємства запевняють, що Маркус не відсиджується в кабінеті, а радше його можна зустріти в полі – на жнива і коли копають цукрові буряки.

Маркус розповідає, що були в підприємства і складнощі, однак їх вдалося подолати, доводилось стикатися і з корупцією та попри все, чоловік переконаний, що незабаром в Україні стане працювати краще, адже для цього є всі передумови.

Каже, що ще п’ять років тому, коли вони завозили техніку з Німеччини в Україну, без корупції було обійтися важко, а вже зараз, якщо в тебе все в порядку з документами, то немає проблем.

У господарстві вирощують озимий ріпак, цукровий буряк та озиму пшеницю. В планах – озимий ячмінь, ярий ячмінь та соя. Що ж стосується цукрового буряка – його площі на підприємстві щороку ростуть. Якщо в 2015-му під нього віддавали 600 га, в 2016 році розширились до 800 га і на цьому зупинятися не збираються, адже переконані, що це вигідно.

Знайомство з підприємством та його працівниками починається з екскурсії машинно-тракторною бригадою. Тут є різні моделі: від нових розробок компаній New Holland, Horsch, Amazone. На «Хавест-агро» запевняють, що навіть б/у техніка з Німеччини краща за нашу вітчизняну, надійніша та сучасніша, саме тому і віддають їй перевагу. Щороку більша частина прибутку знову інвестується в підприємство, бо це і вважають запорукою успіху. Минулого року був придбаний сучасний бурякозбиральний комбайн, тому проблем із збиранням врожаю не буде.

Всього на підприємстві 42 працівника, але відразу видно, що всі тут як одна дружна сім’я, тому разом і справляються. Своїми працівниками тут дорожать та й заробітна плата відповідна, є порозуміння і з місцевою владою.

Вироблену продукцію реалізовують в межах України, звичайно, що є експорт за кордон, однак не так багато, як би хотілось.  Основними партнерами в роботі тут вважають Гнідавський цукровий завод та ТОВ «Вілія Трейд».

«Свій буряк підприємство здає на Гнідавський цукровий завод починаючи з 2005 року, співпрацею засновник абсолютно задоволений. Каже, люди там працюють чесні, а тому ошукати просто не можуть. До того ж стосунки заводу і підприємства настільки тісні, що вони підлаштовуються один під одного. Наприклад, господарство може зробити паузу в зборі цукрового буряку, а потім далі продовжують співпрацю. Маркус Шютте говорить, що такий формат роботи досить зручний».

Читайте також: Фермери використовують відходи біоетанольного заводу як добриво

Зараз налагодили роботу і з біоетанольним заводом, купуючи у них продукти переробки, так звану мелясну барду, що є цінним органічним добривом.

Єдиним недоліком у своїй роботі Маркус вважає те, що доводиться бути далеко від родини, адже після того, як діти підросли він відправив їх на навчання до Німеччини, а сам 10 з 12 місяців живе та працює в Україні.

Про відпочинок Маркусу доводиться тільки мріяти, адже коли у дітей літні канікули, то на підприємстві жнивують, доводиться відпочивати взимку, полюбляє разом із сім’єю на лижах покататися, загалом полюбляють активний відпочинок.

Директор підприємства Андрій Ясинський жартує, що власник вклав у підприємство значні інвестиції, а відповідного прибутку так і не отримав, бо продовжують його закопувати в землю.

У 2004 році, коли Маркус почав працювати в Україні, то користувався тим досвідом, за яким працювали провідні сільгосппідприємства Німеччини, згодом почав передавати його колегам, а у них вчитися у них чомусь новому.

Сьогодні «Хавест-Агро» впевнено дивиться у майбутнє, будує нові плани та має перспективи, а нам залишається тільки побажати успіху цьому, направду українському підприємству з іноземними інвестиціями.

Прес-служба Гнідавського цукрового заводу

Читайте наші новини на сторінці у Facebook