На луцькому заводі з виробництва біоетанолу побувала народний депутат

Сьогодні на луцькому заводі з виробництва біоетанолу побувала народний депутат, заступник голови комітету з паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Бєлькова.

Парламентар разом із головою наглядової ради Гнідавського цукрового заводу Ярославом Галькевичем та директором ТОВ «Біопаливно-енергетична компанія» Юрієм Проником побували на виробництві, де народний обранець мала змогу ознайомитись з найскладнішими технологічними процесами.

Нагадаємо, що луцький завод з виробництва біоетанолу  – це найсучасніше виробництво побудоване за найкращими європейськими стандартами. Його ставлять за приклад проекту, який націлений на енергетичну незалежність України. Вироблений біоетанол може бути використаний для часткової заміни традиційних бензинів, в автомобільному пальному, а також в якості розчинника для лаків, фарб та омивачів для автомобілів.

«На сьогоднішній день на заводі створено близько 100 робочих місць.  У нас працюють висококваліфіковані спеціалісти з вищою (50% працівників)  та середньою спеціальною і технічною освітою (35%). В перспективі плануємо ще створювати робочі місця, аби висококваліфіковані спеціалісти не змушені були збирати полуницю у Польщі, адже вони потрібні нам. В плані розвитку біогазового комплексу Гнідавського цукрового заводу, протягом 5 років буде створено додатково близько 400 робочих місць», – поділився планами Ярослав Галькевич.

Свого часу, під час втілення проекту в життя на підприємство приїздили французи та голландці, вони зазначили, що такого комплексу немає і в Європі. Впровадження новітніх біотехнологій, дозволить ввести безвідходне виробництво, одержувати користь від перероблення продукції, не забруднювати навколишнє середовище та атмосферу.

«Сьогодні ми маємо створювати такі умови, щоб бізнесмени могли будувати такі заводи. Те, що я побачила, відверто вражає – це високотехнологічне підприємство, яка виробляє продукцію, що потенційно може здешевити енергію для людей.  Тут можна виробляти продукцію повного циклу, починаючи від цукрового буряка і закінчуючи альтернативним паливом. Саме на таких підприємствах ми можемо продукувати високотехнологічні і разом з тим з високою доданою вартістю продукцію, а це і робочі місця, сплачені податки до бюджету, а відповідно й ожвавлення економіки», – наголосила Ольга Бєлькова.

За результатами зустрічі народний обранець пообіцяла проаналізувати, яким чином сьогодні Європа стимулює відповідне виробництво та працювати над створенням відповідних умов, аби скласти гідну конкуренцію.

Прес-служба Гнідавського цукрового заводу