Екологи назвали повний перелік причин смороду у Луцьку

Фільтраційні поля цукрового заводу – далеко не єдина причина, чому лучани скаржаться на неприємні запахи.

Відсутність очисних споруд в прилеглих селах, поганий стан міської каналізації, перевантаження полігону в Брищі – усе це впливає на міське повітря. Про це розповів керівник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук під час громадських слухань, що відбулися 2 серпня у мікрорайоні Вересневе.

«Державна екологічна інспекція у Волинській області на неодноразові звернення громадян, а також – громадських об’єднань, депутатів, провела ряд планових та позапланових перевірок з метою виявлення порушень природоохоронного законодавства та встановлення джерел поширення неприємних запахів у місті Луцьку та Луцькому районі», – поінформував еколог.

У ході перевірок екоінспекція встановила основні джерела смороду. Попри те, що громадські слухання були зосереджені на темі фільтраційних полів Гнідавського цукрового заводу, еколог вказав на ряд інших джерел поширення неприємних запахів.

Серед них:

1. Робота комунального підприємства Гіркополонківської сільської ради.

«Тут не працюють очисні споруди і каналізаційні стоки скидалися в річку Чорногузка. Ви бачили і знали цю ситуацію», – звернувся Олександр Ткачук до місцевих.

Еколог розповів, що уже виділені кошти на будівництво напірного колектора у с. Гірка Полонка і планують, що до кінця жовтня це джерело поширення неприємних запахів буде ліквідоване.

2. Робота ряду підприємств у с. Гірка Полонка.

«Фірми «Фортранс», «ЗахідБізнесПартнер», «ЗахідБізнесПартнер-плюс» мають одного власника – пана Приступу. Свого часу їм обласна рада безкоштовно передала на обслуговування напірний колектор та станції перекачування каналізації. Підприємець відмовився перекидати стоки на очисні споруди цукрового заводу, в результаті очисні споруди вийшли з ладу», – розповів еколог.

Підприємець ігнорує вимоги екоінспекції, тож матеріли стосовно порушень природоохоронного законодавства цими фірмами уже передали правоохоронцям.

3. Очисні споруди «Луцькводоканалу» в с. Липляни.

«Ми давали вимогу Луцькій міській раді, щоб терміново були очищені біоставки на очисних спорудах в Липлянах. На жаль, вони не можуть виконати наш припис, тож ми будемо і надалі штрафувати «Луцькводоканал». Проте я переконаний: міськрада має терміново виділити на ці потреби гроші, інакше буде екологічна катастрофа. І вона пов’язана не лише з запахами, а із забором води у річці Стир», – зауважив Ткачук.

4. Комплекс очисних споруд на території Княгининівської сільради.

«Очисні споруди тут не працюють, і Княгининок, і Рокині скидають відходи в Стир. Ми дали приписи стосовно цієї ситуації, і Княгининівська сільрада повинна терміново виділити гроші на будівництво очисних споруд», – переконаний керівник екоінспекції.

5. Місця зливу неочищених стоків на території Луцька.

6. Полігон твердих побутових відходів у с. Брище.

«Накопичення відходів відбувається такими темпами, що наступного року ми не будемо мати, куди складувати сміття. Якщо міськрада не виділить гроші на полігон, будемо мати таку ситуацію, як в Львові», – попередив Олександр Ткачук.

7. Каналізаційно-насосні станції «Луцькводоканалу».

«В процесі технологічних робіт на каналізаційно-насосних станціях накопичуються гази і вони постійно викидаються в атмосферу», – пояснив ще одну причину смороду еколог.

Керівнику екологічної служби задали питання, чи усім порушникам винесли приписи про призупинення роботи до усунення порушень. Проте Олександр Ткачук зауважив, що роботу призупинив лише завод із виготовлення біоетанолу, а решта порушників продовжують роботу, оскільки є «стратегічними об’єктами».

Залишити відповідь