Ростислав Новосад привідкрив завісу на заводі з виробництва цукру

Цукрова  галузь нашої  країни впродовж  останніх десяти  років  перебувала  у  критичному  стані, тому що  за  двадцять  років  із  196   цукрових  заводів  залишилося  лише   44, а з повним навантаженням працює не більше  30. Ці цифри свідчать про те,  що стратегічна галузь, яка,  на мій  погляд, в Україні  має  бути  пріоритетною,  перестала  цікавити  наших  можновладців  і  почала  занепадати.

Що  таке, до прикладу, наш   цукровий  завод? Це не тільки тисяча  робітників і робочих місць. Я прийшов на підприємство тринадцять  років тому і  якось  порахував  кількість  тих, хто  прямо  чи  опосередковано  причетний до  його  діяльності,  хто  отримував свій дохід  у вигляді   грошей  чи  цукру  за  давальницькою  схемою  і  т. п. Як  ви  думаєте, яка  цифра  вийшла? Сто  тисяч.  Це не  просто  тисяча робітників, це ще й  мільйонні сплати до бюджетів різних рівнів, це мільйони  заробітної плати  лучан, плюс  давальницькі  договори. У нас  було  25 тисяч  договорів із людьми, тобто  фізичними  особами. Якщо  взяти  середню сім’ю, то  цю  цифру треба помножити ще як  мінімум  на  три й  матимемо  75  тисяч  людей.  Плюс  150  господарств, в  структурі  яких  цукровий  буряк  займав   50—60 відсотків, а відповідно  по  200—300   чоловік  працюючих. Плюс   заготівельники — і  разом  виходить понад  сто  тисяч людей, які  отримували або гроші,  або цукор.  Я не кажу про сплачені податки, про акцизи від купленого  дизпального, яке  ми  купуємо  для  перевезення, а акциз йде на будівництво доріг. Хоча  дехто скаже,  де  ті дороги? Гнідавський цукровий завод з  року в рік чесно закуповує   дизпаливо, а  як  розподіляються  ці  надходження від  акцизів у  бюджеті —  то вже не до нас питання.  Ми  вулицю  Ранкову, що  веде  до нашого заводу, заасфальтували  за власні  кошти.

З початком роботи біоетанольгого заводу ми значно збільшили інвестиції і в Гнідавський цукровий завод, цього року ця цифра сягнула близько 70 мільйонів гривень. Всі ці заходи спрямовані на підвищення продуктивності заводу. Ми маємо намір більше переробляти, а також зниження енергозатрат – це дозволить нам знизити собівартість продукції і вийти на європейський ринок конкурентоздатними. Власне, цього року буде закуповуватися новітнє обладнання аби збільшити потужність підприємства. Поступово завод вийшов на якісно новий щабель розвитку перейшовши з режиму виживання в режим передових технологій.

Залишити відповідь